Program

Január 27. kedd

13:30 - 14:15 Regisztráció

14:15 - 14:30 Megnyitó

14:30 - 15:30 Szóbeli szekció I. Elnök: Kató Zoltán

  1. Molnár József, Csetverikov Dmitrij, Kató Zoltán, Baráth Dániel: A Theory of Camera-Independent Correspondence
  2. Tanács Attila, Majdik András, József Molnár, Atul Rai, Kató Zoltán: Megfeleltetés keresése sík képi régiók között
  3. Hajder Levente, Baráth Dániel, Molnár József: Normálvektorok optimális becslése affin transzformációkból

15:30 - 16:00 Kávészünet

16:00 - 17:20 Szóbeli szekció II. Elnök: Szirmay-Kalos László

  1. Nagy Krisztián, Szirmay-Kalos László: Blind Logo and Identigram Exclusion for Image Matching
  2. Csébfalvi Balázs: CC, BCC vagy FCC rács? 3D mintavételezés a Nyquist-küszöb alatt
  3. Beleznai Csaba, Andreas Zweng, Peter Gemeiner: Reliable Left Luggage Detection Using Stereo Depth and Intensity Cues
  4. Csordás Róbert, Havasi László, Szirányi Tamás: Kerítés fölött átdobott objektumok érzékelése kültéren

19:00 - Vacsora

Január 28. szerda

9:20 - 10:20 Meghívott előadó (ipari). Elnök: Megyesi Zoltán
Kovács Péter Tamás (CTO, Holografika Kft): Szemüveg nélküli 3D megjelenítő alkalmazásai

10:20 - 11:20 Technikai bemutatók (poszter szekció). Elnök: Czúni László

  1. Báró Csaba, Alter Róbert: e_SENSOR valósidejű esemény detektáló videó analitikai rendszer bemutatása
  2. Hajder Levente, Rui Huang, Kató Zoltán, Laczik Sándor, Majdik András, Molnár József, Molnár Zoltán, Rácz Péter, Atul Rai, Sánta Zsolt, Tanács Attila: Collaborative 3D Reconstruction of Planar Surfaces from Mobile Cameras on Android Devices
  3. Beleznai Csaba, Andreas Zweng: Stereo depth based human detection and tracking
  4. Czúni László, Metwally Rashad, Kiss Péter, Gál Mónika, Lipovitz Ágnes: Lightweight Object Segmentation with Segmentation
  5. Hegedűs Zoltán, Pintér István: Gépjármű motorszelep kimozdulás-idő függvényének mérése gyorskamerával
  6. Tóth Sándor, Barna Péter: Gépi látás feladatok megoldása az iparban a Modular-X segítségével

11:20 - 11:40 Kávészünet

11:40 - 12:40 Szóbeli szekció III: Kuba Attila Díj. Elnök: Beleznai Csaba

  1. Koós Krisztián, Molnár József, Horváth Péter: DIC Microscopy Image Reconstruction Using a Novel Variational Framework
  2. Tóth Márton, Csébfalvi Balázs: Agyszegmens detektálása CT felvételeken inverz anizotrop diffúzióval
  3. Kovács György, Donkó Tamás, Matics Zsolt, Czakó Bernadett, Garamvölgyi Rita, Bajzik Gábor: On the CT based estimation of muscle weights in living rabbits

12:40 - 14:20 Ebéd

14:20 - 15:40 Szóbeli szekció IV: Kuba Attila Díj. Elnök: Hajdu András

  1. Sánta Zsolt, Kató Zoltán: Ad-hoc mobil kamerahálózatok kalibrációja
  2. Frohlich Róbert, Tamás Levente, Kató Zoltán: Omnidirekcionális kamerák közötti homográfia becslése pontmegfeleltetések nélkül
  3. Börcs Attila, Nagy Balázs, Benedek Csaba: Valós idejű járműdetekció LIDAR pontfelhősorozatokon
  4. Varga Domonkos, Havasi László, Szirányi Tamás: Human detection in real scenes

15:40 - 16:00 Kávészünet

16:00 - 17:00 Poszter szekció I. Elnök: Zarándy Ákos

  1. Kovács Levente: Geo-címkézett képhalmazok feldolgozása bővített nézetek kollaboratív előállításához
  2. Shadaydeh Maha, Szirányi Tamás: A lokális hasonlósági mérték továbbfejlesztése távérzékelt képek változásainak becsléséhez
  3. Manno-Kovács Andrea, Szirányi Tamás: Több irányú, alaksablonok nélküli épület detekció légi képeken
  4. Mattyus Gellért, Friedrich Fraundorfer: Aerial image mosaicking with online calibration - A feasibility study
  5. Zarándy Ákos: Cellular sensor-processor array based vision system
  6. Csetverikov Dmitrij, Eichhardt Iván, Jankó Zsolt: A Brief Survey of Image-Based Depth Upsampling
  7. Berke József, Kozma-Bognár Veronika: Turbulens áramlások vizsgálati lehetőségei légi felvételek geometriai és spektrális szerkezeti tulajdonságai alapján
  8. Tóth János, Kovács László, Hartangi Balázs, Kiss Csaba, Mohácsi András, Orosz Zoltán, Hajdu András: An Online System for Benchmarking Image Processing Algorithms
  9. Nagy Balázs, Benedek Csaba, Jankó Zsolt: Mozgó személyek követése és 4D vizualizációja Lidar-alapú járáselemzéssel
  10. Balázs Péter, Kalmár György: Alacsony költségű, intelligens, mobil alapú otthoni felügyelő rendszer

17:30 - 19:00 KÉPAF közgyűlés (18:00-tól ismételt közgyűlés)

19:00 - Vacsora

Január 29. csütörtök

9:20 - 10:20 Meghívott előadó (tudományos). Elnök: Csetverikov Dmitrij
Vaclav Hlavac (Czech Technical University): Cognitive robotics experiences from two projects

10:20 - 11:20 Poszter szekció II. Elnök: Palágyi Kálmán

  1. Radim Krupička, Zoltán Szabó, Slávka Vítečková, Evžen Růžička: Motion Capture System for Finger Movement Measurement in Parkinson Disease
  2. Fazekas Zoltán, Hajdu András, Lázár István, Kovács György, Csákány Béla, Dan Calugaru, Rajiv Shah, Ema Adam, Stefan Talu: Influence of Using Different Segmentation Methods on the Fractal Properties of the Identified Retinal Vascular Networks in Healthy Retinas and in Retinas with Vein Occlusion
  3. Tóth Balázs, Papp László, Jakab Gábor, Patay Gergely, Szirmay-Kalos László: Adaptív bilaterális szűrés PET rekonstrukcióhoz
  4. Szécsi László: GPU Pattern Generation for Retina Stimulation Experiments
  5. Bognár Gergő: Képminőségmérés tüdő CT felvételeken
  6. Horváth András, Dömötör Gábor: Egy retina-szimulációs szoftver és lehetséges alkalmazásai
  7. Szkalisity Ábel, Horváth Péter: A novel concept for high-content screen analysis using multi-parametric regression models to predict continuous cellular processes
  8. Tamás Levente, Kató Zoltán: 3D Lidar-perspektív kamera alakzat alapú kalibrációja
  9. Kiss Attila, Szirányi Tamás: Szenzorhálózatok 3D összefűzése
  10. Baráth Dániel: Homográfiabecslés affin transzformációból

11:20 - 11:40 Kávészünet

11:40 - 12:40 Szóbeli szekció V. Elnök: Horváth Péter

  1. Szirmay-Kalos László, Magdics Milán, Tóth Balázs: PET rekonstrukció javítása kívülről vezérelt anizotróp diffúzióval
  2. Kevin Smith, Horváth Péter: Active Learning Strategies for Phenotypic Profiling of High Content Screens
  3. Horváth András, Spindler Szabolcs, Rácz István, Szálai Milán: Kolonoszkópiás polipképek szoftveres kategorizálása

12:40 - 14:00 Ebéd

14:00 - 15:40 Aktív program

15:40 - 16:00 Kávészünet

16:00 - 16:40 Szóbeli szekció VI. Elnök: Benedek Csaba

  1. Szirányi Tamás, Shadaydeh Maha : Távérzékelési képek szegmentálása MRF fúziós modellben hasonlósági mérték alapján
  2. Benedek Csaba: Hierarchikus jelölt pontfolyamat modell objektumpopulációk többszintű elemzéséhez

16:40 - 17:40 Poszter szekció III. Elnök: Fazekas Attila

  1. Renner Gábor, Gyurecz György: Refinement of Shape and Structure of Highlight Lines
  2. Bodnár Péter, Nyúl László, Grósz Tamás, Tóth László: Vizuális kódok lokalizációja mély egyenirányított neurális háló használatával
  3. Katona Melinda, Nyúl László: Vonalkódok és természetes vizuális azonosítók felismerése valós időben
  4. Németh Gábor, Palágyi Kálmán, Kardos Péter : Vékonyítás a végpont-megőrzés felülvizsgálatával
  5. Kardos Péter, Palágyi Kálmán: Topology Preserving Reductions and Additions on the Triangular, Square, and Hexagonal Grids
  6. Kiss Péter, Czúni László, Gál Mónika, Lipovitz Ágnes: Pivot-based search for word spotting in archive documents
  7. Salvi Péter, Várady Tamás: Comparison of Two n-Patch Representations in Curve Network-Based Design
  8. Kovács István, Salvi Péter, Várady Tamás: Strukturális alaksajátosságok érvényesítése CAD modellek rekonstrukciója során
  9. Balázs Péter, Hantos Norbert: Polynomial Time Heuristics for Eliminating Switching Components via 0-1 Flips
  10. Kovács György: On the Optimal Quantization Technique of Photometric Invariant Template Matching and Its Properties in the Presence of Gaussian Noise

17:40 - 18:00 Szünet

18:00 - 18:30 Támogatók bemutatkozása. Elnök: Megyesi Zoltán

18:30 - 19:00 Díjátadók. Társelnökök: Beleznai Csaba, Szirányi Tamás

19:00 - 20:00 Kulturális program

20:00 - Bankett

Január 30. péntek

9:20 - 10:20 Meghívott előadó (PhD díj). Elnök: Szirányi Tamás

10:20 - 11:00 Szóbeli szekció VII. Elnök: Csébfalvi Balázs

  1. Vaitkus Márton, Várady Tamás: Labeled parameterization for high-quality surface fitting
  2. Szécsi László, Szirányi Marcell: Dinamikusan generált textúra alapú vonalkázás

11:00 - 11:30 Kávészünet

11:30 - 12:30 Szóbeli szekció VIII. Elnök: Berke József

  1. Manno-Kovács Andrea: Irányított vektormező konvolúció objektum körvonalak keresésére
  2. Bodnár Péter, Nyúl László: QR kód lokalizáció kaszkádolt gyenge osztályozók használatával
  3. Sávoli Zsolt, Horváth András, Kránicz Balázs: Színminta-halmazhoz illeszkedő, jó kvalitatív tulajdonságú metamer gyors keresése

12:30 - 12:40 Zárás

12:40 - Ebéd